Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Aatrox Rehberi | Rünler, İtemler, Oynanış

iboryus

Lv 1
Gamer!
Katılım
27 Mar 2024
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Üst koridorun en agresif ve gerçekten mekanik oyuncuların elinde bir canavara dönüşen karakteri Aatrox. Aatrox nasıl oynanır diye sorularınıza bu yazımızda cevap vereceğiz;

Rünler
1711786968213.png

İtemler
1711786990600.png


Doran'ın Kalkanı
Çelik Kaplamalı Çizme
İtikatsiz Hydra
Gecenin Kıyısı
Syrlda'nın Garezi
Sterak'ın Güvencesi
Shojin'in Mızrağı

Oynanış

İtemlerden ya da Aatrox oyuncularının genel oynanışına baktığınız üzere karakter ileri seviye agresif bir off-tank. Bu sebeple hem ortalama sürede hayatta kalan hem de anlık çok yüksek oranda damage verebileceğiniz bir karakter. Bu yüzden çok pasif ya da çok agresif oynamak sizin için pek mantıklı olmaz ama rakibinizin olası bir hatasında bunu cezalandırmaktan da çekinmeyin.

Koridor aşamasında pasifinizden gelen özellik sayesinde can yenilemeniz ile koridorda uzun süre durabilirsiniz. Bunu kullanarak rakibinizi arada bir tartabilir ufak takaslara girebilirsiniz. Ultiniz dışındaki bir yeteneğiniz hasar verme bir yeteneğiniz kendinizi diğeri ise rakibi hareket ettirme üzerine yetenekler. Bu sayede isterseniz uzaktan dürtebilir, isterseniz vur kaç yapabilirsiniz. Aatrox koridor aşamasından takım savaşları aşamasına gelmeden genelde bir iki skor çıkartabilen bir karakter. Karakterinizin bu özelliğini kullanmanız takım savaşlarında çok daha verimli olmanızı sağlar.

Takım savaşlarında ise dar alanlarda yada rakibinizin toplu durduğu alanları kovalamanız gerekir. Aatrox Q yeteneği sayesinde alana çok yüksek hasarlar çıkarabilen bir karakter, doğru anda doğru alana yapacağınız bir Q kombosu size takım savaşını kazandırabilir. Birden fazla rakibiniz olmasa bile uzun süre savaşta kalabileceğiniz için ister taşıyıcılarınıza zaman kazandırın isterseniz karşı taşıyıcıya ulaşmaya çalışın. Ortalama seviyede kasılan bir Aatrox takım savaşlarında çok etkili olabilir. İki takım savaşında alabileceğiniz skorlar kar topu etkisi ise sizi durdurulamaz bir hale getirebilir.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar